Українська|English

Підписано Меморандум про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»

   Основними напрямами співпраці, що закріплені у документі є моніторинг стану дотримання рівності прав і свобод людини і громадянина, аналіз проєктів нормативно-правових актів на предмет наявності в них дискримінаційних норм, аналіз чинного законодавства з метою виявлення прогалин та колізій, що зумовлюють недотримання принципу рівності в усіх сферах суспільного життя. Також одним з пріоритетних напрямів є просвітницька діяльність щодо забезпечення рівності та запобігання дискримінації серед представників влади різних рівнів, громадян, адже наразі фіксується збільшення у суспільстві випадків мови нетерпимості.

    Домовилися про обмін інформації щодо порушень у сфері рівності прав, яка буде використана при підготовці Щорічної доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини. Сторони висловлюють готовність до здійснення  співпраці у визначених Меморандумом  сферах, зокрема Бюро соціальних та політичних розробок продовжить роботу над  аналізом виконання норм національного трудового законодавства щодо забезпечення принципу недискримінації в сфері праці.  Моніторинг та адвокатування забезпечення дотримання принципів рівності та недискримінації в діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема право на повагу честі та гідності ЛГБТІ-спільноти. Одним із запланованих заходів в межах Меморандуму буде проведення Форуму Союзників Рівності, 26 листопада 2020, за підтримки Посольства США та Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Freedom House, Міжнародного Фонду "Відродження", захід має на меті просування рівності, інклюзивності для ЛГБТІ-спільноти; союзниками у бізнесі, політиці, науці, активізмі, медіа.

     Ростислав Дзундза подякував Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій за послідовну роботу в утвердженні рівних прав і свобод, ефективне справування парламентського контролю  за дотриманням конституційних прав і свобод громадян в той час, коли Україна обрала свій шлях на європейську інтеграцію і докладає зусиль для того, аби організувати українське суспільство за європейськими цінностями на принципах рівності, паритетної демократії та толерантності. Громадянське суспільство залишається одним із рушіїв процесу євроінтеграції, зокрема в структурі Української сторони платформи громадянського суспільства Україна-ЄС функціонує робоча група «Свобода, юстиція, права людини", а в Національній платформі громадянського суспільства Східного Партнерства робоча група «Демократія, права людини, належне урядування та стабільність».  Позиція груп  враховується під час проведення регулярних  Діалогів з питань прав людини між Україною та ЄС. Сторони висловили стурбованість зростанням рівня домашнього насильства у контексті пандемії COVID-19, обговорили подальші кроки з посилення гендерної рівності та боротьби з гендерно зумовленим насильством,  потребу якнайшвидше ратифікувати Стамбульську конвенцію.


Завантажити меморандум

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України