Українська|English

Питання гармонізації професійних та особистих обов’язків працівників в Україні потребує нормативної регламентації та практичних кроків до реалізації, зокрема з огляду на необхідність імплементації трудових стандартів ЄС у цій сфері. За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» громадська організація «Бюро соціальних та політичних розробок» розпочинає діяльність проекту «Концепція імплементації стандартів ЄС щодо збалансування професійного та особистого життя працівників». Розробити Концепцію імплементації стандартів ЄС збалансування професійного та особистого життя працівників, що узагальнюватиме як міжнародні стандарти у цій сфері та практику їх впровадження окремими державами, а також враховуватиме соціально-економічні можливості України на сучасному етапі розвитку, врахування

...

Відбудеться стратегічне планування діяльності ГО "Бюро соціальних та політичних розробок" на 2018-2020 рр. в межах «Проекту зміцнення громадянського суспільства» за підтримки USAID

Стратегічне планування діяльності ГО "Бюро соціальних та політичних розробок" проводиться в межах «Проекту зміцнення громадянського суспільства» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання». Метою сесії стратегічного планування є посилення організаційної спроможності ГО "Бюро соціальних та політичних розробок". Стратегічна сесія являє собою планування ключових аспектів розвитку організації, вироблення спільного бачення та прийняття рішень по принципових питаннях діяльності. Результатом стратегічної сесії зазвичай є стратегічний план розвитку організації на найближчі роки, в якому визначені: місія, цілі та завдання організації, ключові напрямки діяльності, план конкретних дій по напрямкам протягом найближчих років, визначені відповідальні особи за розвиток кожного напрямку, розроблена система моніторингу та оцінки дій відповідно до плану, із чіткими кількісними та якісними індикаторами. 
ДАТА ПРОВЕДЕННЯ СТРАТЕГІЧНОЇ СЕСІЇ - 3-4 серпня 2018 року у м.Київ,
електронна адреса для запитів на участь bureau@bureau.in.ua 

АНОНС прес-брифінг: «Кому потрібна дискримінація?»

12 грудня експерти коаліції «За рівність у праці» представлять аналітичне дослідження «Гендерна дискримінація у доступі до праці й послуг: оцінка стану впровадження Україною антидискримінаційних Директив Ради ЄС». Під час заходу доповідачі оцінять стан реалізації в Україні антидискримінаційних норм відповідно до її зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію. Український уряд упроваджував їх з 2015 по 2017 рік, та відзвітувався після завершення процесу імплементації.
Час проведення: 12 грудня, 2017 р. Початок об 11:00
Місце проведення: м. Київ, вул. Шовковична, 8/20 (прес-центр Главкома)
Учасники:
  • Ірина Суслова, народний депутат України, Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації.
  • Марфа Скорик, координаторка дослідження, директорка БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень», експертка Коаліції «За рівність у праці»
  • Олена Михальченко, керівничка ГО «Трудові ініціативи», експертка Реанімаційного пакету реформ та Коаліції «За рівність у праці».
Мова заходу: українська
За додатковою інформацією та з питань акредитації, будь ласка, звертайтеся до Марфи Скорик: тел. (096) 011 0338, kgsi.org@gmail.com
 
Довідкова інформація:
Дослідження «Гендерна дискримінація у доступі до праці й послуг: оцінка стану впровадження Україною антидискримінаційних Директив Ради ЄС» підготовлене в рамках проекту «Практики роботи Міністерства соціальної політики України із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці», який виконувала Коаліція «За рівність у праці» протягом квітня – листопада 2017 року. Проект здійснюється під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія». Адмініструє проект Бюро соціальних та політичних розробок.
Коаліція «За рівність у праці» – це п’ять організацій: Бюро соціальних та політичних розробок, Науково-дослідний інститут праці й зайнятості населення МСП і НАН України, Конфедерація вільних профспілок України, ГО «Трудові ініціативи» та БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень». Вони об’єднались для виконання проекту та співпраці у досягненні рівності громадян в їх доступі до праці, а також реалізації трудових і соціальних прав. З 7 листопада 2017 року, за результатами співпраці у виконанні проекту, до Коаліції приєдналась ще одна установа – Центр проблем імплементації європейського соціального права Юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.
22766737_1506982092712021_1939936708_o.jpg

Конференція „Уряд і бізнес: чи є перспективи впровадженню недискримінаційних норм на ринку праці?”

Бюро соціальних та політичних розробок, Коаліція „За рівність у праці" та Український індекс корпоративної рівності, за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія»  під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільтва Україна-ЄС проводять Конференцію „Уряд і бізнес: чи є перспективи впровадженню недискримінаційних норм на ринку праці?”
Захід планується до проведення 3 листопада 2017 року у м. Києві та буде присвячений оцінці перспектив упровадження в Україні шести „недискримінаційних" Директив Ради ЄС, які стосуються гендерно рівного доступу українських громадян до праці та послуг.
В Конференції візьмуть участь народні депутати, керівники відділів та спеціалісти, відповідальні за питання європейської інтеграції Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості України, Державної служби України з питань праці, науковці НАН України з НДІ питань праці і занятості населення, Центру проблем імплементації європейського соціального права, експерти Коаліції протидії дискримінації, Ради Європи, представники профспілок та бізнесу, міжнародні експерти.
Також, будуть презентовані міжнародні проекти, та кращі практики недискримінації на ринку праці в українському бізнес-секторі.
Конференція відбуватиметься в рамках проекту “Практики роботи Міністерства соціальної політики України із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці” що реалізує ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»
 
Контакт для акредитації  ЗМІ: Марфа Скорик , на електронну адресу kgsi.org@gmail.com, або телефоном 096 011-0338.

В Мінсоцполітики дискутуватимуть про стан імплементації в Україні “недискримінаційних” директив Ради ЄС


30 червня о 10:00
 відбудеться експертна зустріч-нарада «На шляху до ЄС: рівні права і можливості українських громадян у доступі до праці». Вона присвячена дотриманню рівності на ринку праці та у доступі до послуг, а також змінам в національному трудовому законодавстві. Нарада відбуватиметься в рамках проекту “Практики роботи Міністерства соціальної політики України із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці”, який реалізує  Бюро соціальних та політичних розробок під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» .

 

Протягом трьох років Українська держава, згідно з Угодою про асоціацію «Україна – ЄС», імплементувала чотири із шести директив Ради ЄС, які стосуються:

  • реалізації принципів рівного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях доступу та постачання товарів і послуг (Директива № 2004/113/ЄС);
  • рамкової угоди щодо батьківської відпустки (Директива № 96/34/ЄС);
  • заходів із заохочення поліпшення безпеки та гігієни праці вагітних працівниць, працівниць, які нещодавно народили, чи годувальниць (Директива № 92/85/ЄЕС);
  • поступового запровадження принципу рівного ставлення до чоловіків та жінок у сфері соціального забезпечення (Директива № 79/7/ЄЕС).

Час  впровадження цих документів збігає вже 2017 року.

Ще дві директиви повинні бути імплементовані до кінця 2018 року: № 2000/43/ЄС про реалізацію принципу рівного ставлення незалежно від расового чи етнічного походження та, нарешті, № 2000/78/ЄС, що встановлює загальну систему рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності.

Організації-ініціаторки заходу відзначають, що Міністерство соціальної політики України, як імплементуючий орган, доклало чимало зусиль до цієї роботи. Але лишається відкритим питанням, чи ці результати є достатніми для виконання поставлених завдань? Представники профспілок та неурядові експерти й експертки показують, залучивши галузеву та гендерну статистику, що у сферах дії цих шести директив не відчувається покращення, а в окремих галузях навіть і, навпаки – відкат.

Урядові й неурядові експерти погоджуються, що в реформованій країні, де реформи соціального забезпечення, трудового законодавства, пенсійна та інші недавні законодавчі ініціативи суттєво змінюють загальний ландшафт, імплементація згаданих Директив потребує узгодженого підходу.

Про ці проблеми та можливе реагування на них, вже здійснені кроки та можливі пропозиції подальших дій розкажуть:

  • профспілкові лідерки - представниці Конфедерації вільних профспілок України та галузевих профспілок Федерації профспілок України;
  • представники Міністерства соціальної політики, Держслужби зайнятості, Державної інспекції праці;
  • юристи-фахівці з трудового права ГО «Трудові ініціативи» та Центру проблем імплементації європейського соціального права КНУ імені Тараса Шевченка;
  • експерти науково-дослідних інституцій НАНУ - Інституту праці і зайнятості, Інституту економіки та прогнозування, Інституту демографії, Київської школи економки, Громадської ради з гендерних питань парламентського МФО «Рівні можливості», фахівці Київського Інституту гендерних досліджень і Бюро соціальних та політичних розробок.

Контакт для акредитації:

Марфа Скорик

096 011-0338

 

ec.jpg
irf.png
synaer.png
logo-b-ua_legkiy.png

Прес-анонс «Створення платформи «За рівність і недискримінацію у праці»


30 травня 2017 року о 16.00
в Укрінформі відбудеться круглий стіл щодо забезпечення рівноправності у сфері праці, й потреби спільних дій задля удосконалення трудового законодавства.
 Представники громадянського суспільства закликають об’єднуватися й цілеспрямовано та узгоджено працювати задля забезпечення рівних прав і можливостей на ринку праці. У ході круглого столу вони дадуть оцінку нинішній ситуації у цій сфері та розкажуть про конкретні негативні наслідки від нерівності та дискримінації.
Ініціатори платформи «За рівність і недискримінацію у праці» переконані, що необхідно щоб і жінки, і чоловіки мали рівний доступ до: набуття фахових навичок, справедливо оплачуваної праці, соціальної інфраструктури, соціальних допомог. Й усе це – незалежно від їхнього віку, національної чи етнічної належності, місця проживання тощо. В Україні необхідно викорінити усі форми прямої й прихованої дискримінації та забезпечити цивілізовані умови праці. Це покращить життя пересічних громадянок та громадян, а також позитивно впливатиме на економічну ситуацію в країні.
 
Захід ініціюють: 
Ростислав Дзундза, голова правління Бюро соціальних і політичних розробок
Олена Михальченко, директорка ГО «Трудові ініціативи»
Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України
Марфа Скорик, директорка Київського Інституту гендерних досліджень
Леонід Ільчук, заступник директора Науково-дослідного інституту праці та зайнятості населення Міністерства соціальної політики та НАН України
 В заході візьмуть участь представники депутатського корпусу, міжнародних агенцій та представництв, що діють в Україні.
 Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»).
logo.png

Оголошення щодо залучення експертів
з соціального діалогу в країнах Східного Партнерства

В рамках реалізації проекту Форуму громадянського суспільства Східного партнерства «Разом сильніші — новий соціальний діалог в країнах Східного партнерства», Бюро соціальних та політичних розробок шукає Соціальних Партнерів з України, Молдови та Грузії — країн, які підписали Угоду про асоціацію з Європейським союзом.

Метою проекту є розробка пропозицій щодо реформування системи соціального діалогу в умовах імплементації Угоди про Асоціацію і Глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Технічне завдання по діяльності експерта додається.

Від кожної з країн буде відібрано по два представники — один від організацій роботодавців, інший — від профспілок.

Також запрошуємо до співпраці експертів із громадських організацій, які входять до робочих груп 2 і 5 Національних платформ Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Грузії, Молдови та України.

Для участі в конкурсі просимо надсилати резюме на адресу: bureau@bureau.in.ua.

Кінцевий термін подачі резюме — 15 вересня.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України