Українська|English

Відбувся круглий стіл «Міжнародні механізми забезпечення прав людини та гендерної рівності»

26 лютого у Києві з ініціативи ГО «Точка опори ЮА» та ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» відбувся  круглий стіл «Міжнародні механізми забезпечення прав людини та гендерної рівності» за участі депутатів Комітету  Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Народні депутати України Неллі Яковлєва, Лада Булах та Тарас Тарасенко висловили своє бажання співпрацювати із громадськими активістами для забезпечення рівних прав для всіх громадян у нашому суспільстві. «Від того, чим більше ми будемо комунікувати, залежить наш успіх. Я зараз повторюю ту саму концепцію, яка пропонується щодо вирішення конфлікту на Донбасі, - крок за кроком до перемоги», - заявила заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Неллі Яковлєва.

Досвідом Польщі у рамках круглого столу поділився Мілош Годун, міжнародний секретар польської партії Новочесна, член правління Європейського ліберального форуму. Польща - консервативно налаштована країна, а тому в ній дуже поширені антигендерні та анти-ЛГБТ рухи та на державному рівні усіляко пропагується, що представники ЛГБТ-спільноти – це не люди. «Але, не все так погано. У ситуації, коли уряд негативно налаштований до цього ком’юніті, його починає підтримувати громадянське суспільство. Ми помічаємо це в нашій країні. Інше позитивне зрушення – опозиційні партії починають співпрацювати із організаціями, які відстоюють права людини та ідеї рівності. Коли ми приєднались до Європейського Союзу, ми заявили тим самим, що підтримуємо європейські цінності, а захист прав людин є їхньої невід’ємною частиною. І ми знаємо, що ЄС та Рада Європа спостерігають  за нами і за тим, наскільки ми виконуємо свої зобов’язання», - розповів пан Годун.

Ростислав Дзундза, голова правління Бюро соціальних та політичних розробок, координатор РГ «Свобода, юстиція, права людини» УС Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС зазначив, що основні стандарти у сфері ґендерної рівності та захисту від дискримінації за ознаками статі, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності вже закріплені в європейському законодавстві та в політиках. Протиставлення захисту прав жінок та ЛГБТ, консервативній, націоналістичній тощо ідеологіям - штучне. Такі країни як Велика Британія, Німеччина, Норвегія, та взагалі практично всі країни Західної Європи демонструють нам як можуть мирно та задовільно співіснувати захист традиційних цінностей сучасного європейського суспільства з визнанням та гарантуванням рівності прав для всіх груп населення. Так само, підтримка рівності та заборона дискримінації за ознаками статі і СОҐІ не суперечать християнському вченню, як такому, що нам демонструють приклади діяльності найбільших протестантських церков Європи та поточні дискусії навколо цих питань у католицькій церкві.

Також із короткими доповідями про прогрес щодо положення жінок в армії та перспективи вдосконалення українського законодавства з прав людини виступили громадськая діячка, авторка проекту «Невидимий батальйон» Марія Берлінська та адвокаційна менеджержка ГО «Точка опори ЮА» Яна Товпеко презентувала звіт "Реалізація Україною Цілей Сталого Розвитку станом на 2019 рік (з окремим фокусом на ознаки СОГІ)" та запропонувала членам Комітету посилити співпрацю в напрямку просування прав людини та гендерної рівності. Ветерани АТО Віктор Пилипенко та Анастасія Конфедерат представили законопроєкт про цивільні партнерства, а Олена Глоба, голова Батьківської ініціативи TЕРГО, розповіла  про батьківський рух на захисті прав ЛГБТ-спільноти. У підсумку усі сторони, що взяли участь у круглому столі, домовились, що такі зустрічі мають відбуватись на постійній основі задля того, щоб різні групи населення України  могли розраховувати на законодавчий захист своїх прав. 

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України